Vrabotuvanje.com - Администратор - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО 
има потреба од следната работна позиција:

АДМИНИСТРАТОР
во Сектор за безбедност и заштита при работа
 

Потребни квалификации: 
 • Средно образование
 • Без работно искуство
 • Познавање на англиски јазик
 • Развиени компјутерски вештини и познавање на MS Office програми
 • Возачка дозвола Б –категорија

Одговорности и задачи:

 • Организирање на систематски прегледи и обуки за безбедност и заштита при работа на вработените
 • Комуницирање и известување на вработени за лекарски прегледи
 • Периодично ги надгледува проверките на безбедносната опрема
 • Набавка на заштитна опрема на вработените
 • Контрола и водење на дневна евиденција за посетата на локацијата/градежни објекти
 • Надзор при извршување на активности поврзани со БЗР во компнијата
 • Воспоставување, одржување и подобрување на активностите за безбедност и здравје при работа
 • Да следи и да дава извештаи за рзултатите од работењето
 • Истражување на инциденти, несреќи, професионални заболувања како и воведување на корективни и превентивни акции и мерки

Личен Профил:

 • Организираност и одговореност
 • Комуникативност
 • Посветеност, лојалност, иницијативност
 • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе
 • Професионален и позитивен однос
 • Желба за работа и напредок во кариерата
 • Амбициозност, мотивираност за развој и унапредување
Нудиме разновидна и динамична работа, можност за екстерна и интерна едукација, шанса за понатамошно лично усовршување и адекватна заработка во согласност со Вашето искуство и залагање.
 
Доколку ги исполнувате бараните квалификации потребно е да пратите ваше CV преку полето Брза Апликација или да се јавите на  075/289-790.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде