Vrabotuvanje.com - Салатер/ка - Скопје - LL Gourmet
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • LL Gourmet

Успешната приказна на нашата Компанија ја градиме континуирано вложувајќи во технологија, развој и унапредување на човечките ресурси. Како дел од нашиот внимателно дефиниран план за раст и развој на Компанијата во потрага сме по успешни, енергични и посветени кандидати кои би се придружиле на нашиот тим.

Поради зголемениот обем на работа  LL GOURMET  има потреба од вработување на:


Салатер/ка
3 (три) позиции - Скопје

 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование пожелно угостителско
 • Самоиницијативност, посветеност
 • Креативност и умешност  
 • Високо развиена свест за лична хигиена
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Врши подготовка на салати и продуктите потребни за  изработка на салатите
 • Врши подготовка на потребните продукти за готвење согласно утврдените нормативи
 • Врши контрола на квалитетот на продуктите кои ги подготвува
 • Соработува  со останатите вработени  во  кујна
 • Ги почитува правилата и процедурите за работа
 • Води грижа хигиената  во кујната да е на високо ниво

На кандидатот му нудиме:

 • Работа во пријатна и организирана работна средина
 • Можност за понатамошен професионален развој
 • Почетна бруто плата во износ од 40.000 плус дополнителни додатоци на плата согласно ЗРО
 • Подарок за роденден
 • Организирана исхрана
 • Платен превоз
 • Работа во смени

Доколку сте сигурни дека ја поседувате потребната амбиција, желба за успех и страст да се приклучите кон нашиот успешен тим, и сте спремни да ги користите извонредните можности за професионален развој кои ние ги нудиме, испратете ја вашата кратка биографија CV преку Брзата Апликација со назнака “Салатер/ка”.

Со аплицирањето кандидатот изјавува дека е согласен неговите лични податоци наведени во CV- то да бидат собрани и обработени од ПАРТИ СЕРВИС ЛЕО ДООЕЛ Скопје во согласност со Законот за заштита на лични податоци. Кандидатот изјавува дека е запознаен дека неговите лични податоци се собираат и обработуваат со цел избор  на кандидатот за позицијата за која аплицираат. Кандидатот има право во секое време да ја повлече дадената согласност за чување и обработка на неговите лични податоци.

 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде