Vrabotuvanje.com - Комерцијалист / Продавач - Скопје - ЈУГОЕКСПОРТ СТИЛ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист / Продавач

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЈУГОЕКСПОРТ СТИЛ ДОО
 • Адреса: Кеј 13 Ноември 2/6-22, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.jugoexportstil.mk

Фирмата Југоекспорт Стил Скопје е основана во 1991година. Југоекспорт Стил е фирма чија дејност е продажба на мебел за домашна и комерцијална употреба. Нашата компанија нуди мебел за сечиј вкус, од странско но и домашно производство. Моментално фирмата има над 45 вработени и три изложбени салони ширум републикава - салонот во ГТЦ е со 420м2, потоа во Струмица со 610м2 и нашиот Мебел Центар во Илинден (наспроти хотел Белви) со површина од 6,000м2.

Во потрага сме по:
Комерцијалист / Продавач
за салонот во Скопје

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование;
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета како предност;
 • Аналитички програми и презентирање;
 • Возачка дозвола – Б категорија;
 • Менаџирање и контролирање на вработени (подредени).

Опис на работни задачи:

 • Да ги запознае купувачите со вистинскиот асортиман на производи, ценовната политика и сите услови на соработка;
 • Ја следи работата на конкуренцијата, известува и предлага активности;
 • Одговорен е за навремена наплата на сите доспеани долгувања, како и за целокупното административно водење на продажба;
 • Посети на клиенти;
 • Должен со својата работа да придобие што поголем број на купувачи;
 • Должен да го поддржува тимскиот дух, да соработува;
 • За време на своите посети во целост да ги застапува интересите на компанијата и да допринесе за оддржување на имиџот на компанијата која е ориентирана кон купувачите;
 • Да ги развива, да води сметка околу личното усовршување;
 • Планирање и организирање на продажни активности;
 • Следење на продажбата и превземање на активности за зголемување на продажбата;
 • Развивање и одржување на односите со клиентите;
 • Опслужување на клиенти во компанијата;
 • Изготвување на понуди по спецификација;
 • Изготвување на прегледни и графички средени извештаи и невно презентирање кај надредените;
 • Воведување на нови процеси и стратегии за подобрување на работата во работилница и вработените.

Лични карактеристики:

 • Организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови.

Аплицирајте преку полето

БРЗА АПЛИКАЦИЈА!

 

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде