Vrabotuvanje.com - Фактурист - Скопје - Млекара АД Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Млекара АД Битола
Млекара АД Битола
Објавува слободна позиција:
 
ФАКТУРИСТ
за Дистрибутивен центар во Петровец

 
 
Објавен на: 17.11.2023
Време за аплицирање: 30.11.2023
Локација: Петровец, Скопје
 

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Изготвување на излезна документација (фактури, сторно фактури и одобренија аналитички за секој купувач);
 • Го известува сектор продажба за отворените испратници,повратници;
 • Контактирање со купувачите во поглед на испорака на стоки;
 • Контактирање со купувачите во поглед на рекламации на продадената стока;
 • По налог на надредениот извршува работи во интерес на компанијата и поднесува извештај за својата работа;

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Минимум средна стручна спрема
 • Универзитетска диплома – економска струка ќе се смета за предност
 • Познавање на MS Office пакетот (особено Excel);

За да бидете успешен кандидат потребно е да ги имате следните КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Можност за самостојна и тимска работа
 • Способност за ефикасно решавање на проблемите
 • Стрпливост и упорност
 
Вашата Професионална биографија (CV), можете да ја испратите преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака во subject „ФАКТУРИСТ за ДЦ Петровец “.
 
Со испраќање на Вашата апликација давате согласност Вашите податоци да бидат задржани и користени од компанијата во рок од 1 (една) година.
Само апликациите кои ги исполнуваат условите и ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
 
Сектор за човечки ресурси
    МЛЕКАРА АД Битола
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде