Vrabotuvanje.com - Контролор за приходи - Скопје - ГЛОБАЛ ГАМИНГ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Контролор за приходи

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЛОБАЛ ГАМИНГ ДОО

Глобал Гаминг, член на “Axel Capital“ групација, која работи на територијата на Македонија и Србија, моментално бара нов член во тимот на позиција контролор на приходи.

Како компанија под брендот “Winner успешно организираме игри на среќа на 22 локации во Македонија и Србија. Дополнително, инвестираме во иновативни проекти од областа на информатичката технологија со висок потенцијал за раст и развој, обезбедувајќи им капитал и нашето долгогодишно искуство. Ние, исто така, управуваме со портфолио на инвестиции во обновливи извори на енергија низ Балканот, вклучувајќи соларни панели, постројки за биогас и хидроцентрали.

Нашата успешна компанија има над 400 вработени, а поради нејзината динамичност и постојан раст, сега бараме амбициозен колега кој ќе му се придружи на нашиот тим на позицијата:

КОНТРОЛОР ЗА ПРИХОДИ

Опис на работно место

 • Собира податоците од приходите на сите деловни подружници во компанијата
 • Извршува контрола на приходите
 • Врши дневни, месечни и шестмесечни извештаи во врска со својата работа
 • Да врши извештаи за потребите на регулаторните тела од областа на игри на среќа
 • Врши дневни и месечни пресметки за потребите на регулаторните тела од областа на игри на среќа
 • Врши статистички и аналитички извештаи

Услови

 • Минимум 2 години работно искуство на слична позиција, ќе се смета за предност доколку има претходно работно искуство во областа на игри на среќа.
 • Високо образование во областа на економијата, финансиите или математиката.
 • Напредно познавање на работа во MS Office, особено напредно познаење на работа во Excel.
 • Аналитичко размислување, познавање на статистичките методи и математичките модели, за предност ќе се смета доколку има познавање со VBA.

Нудиме

 • Приватно здравствено осигурување.  
 • Tим билдинг активности
 • Слободен ден за роденден
 • Можност за личен развој и напредок преку имплементација на нови решенија

Ве молиме Вашето CV испратете го преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде