Vrabotuvanje.com - Автомеханичари (само со Европски пасош) - Nördlingen - Humanus GmbH
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Автомеханичари (само со Европски пасош)

Nördlingen, Германија

Рок за пријавување:

 • Humanus GmbH
 • Адреса: Nürnberger Straße 64, 86720 Nördlingen
 • Веб страна: https://www.humanus.de/Хуманус. Името е Мисија. Нашиот тип на кадровска служба ја гледа својата задача како праведен трансфер на работници од Европа. Во моментов сме работодавачи на повеќе од 750 луѓе. Можеме да најдеме соодветен специјалистички кадар насекаде низ нашите канцеларии во другите земји на ЕУ. Обезбедуваме дополнителна обука за кандидатите прилагодени на вашите индивидуални потреби.

Добро познатите средни компании го користат нашето искуство во регрутирање квалификувани специјалисти за индустрија и трговија.

Притоа, ние свесно преземаме одговорност кон апликантите и компаниите. Нашето знаење, нашата компетентност и ентузијазмот за она што го правиме ја прават нашата експертиза толку убедлива.

Вашиот Humanus тим

 

Humanus - Откријте ги нашите нови работни понуди сега!

Пополнете ја вашата апликација и не пропуштајте ја вашата шанса за кариера!

Дали вашиот работодавец повторно ги прекрши ветувањата? Мислите дека заслужувате поголема плата? Не сакате повеќе да живеете во двокреветна соба? Имаме решение за вас! Humanus Personalservice е една од најбрзо растечките компании во Германија и не си дозволуваме да правиме грешки!

Со вашите стекнати вештини како
Автомеханичари, вие одговарате токму на профилот што го бараме и идеално сте погодни за позиција во нашата компанија. Не пропуштајте ја вашата шанса и аплицирајте кај нас!

АВТОМЕХАНИЧАРИ

САМО СО ЕВРОПСКИ ПАСОШ

(атрактивна плата во износ од 2500-3000 евра - нето месечно)

Што Ви нудиме?

 • атрактивна плата во износ од 2500-3000 евра - нето месечно *.
 • без т.н временска сметка - сите одработени часови се исплаќаат заедно со вашата плата
 • месечен надоместок
 • сместување обезбедено од работодавачот (еднокреветна соба со интернет пристап)
 • можност за работа надвор од работното време (во зависност од работодавачот), која се компензира со додаток во висина од 25% од вашата плата
 •  додаток за работа во смени.
 • бонус за празници и Божиќ.
 • Германски договор за вработување
 • Германско осигурување (вклучувајќи дополнително приватно осигурување платено од работодавачот).
 • Бонус по 3, 6 и 12 месеци работно искуство и еднократен бонус за гориво и редовно зголемување на платата.
 • Можност за редовни авансни плаќања
 • Надзор од координатори кои зборуваат македонски јазик.

Опис:

 • Општа работа на моторот, менувачот и спојката
 • Решавање проблеми
 • Работа со дијагностичка опрема
 • Менување на маслото
 • Балансирање на гуми
 • Одржување и сервисирање на моторни возила
 • Замена на системи за сопирање и дискови од сите видови

Барања:

 • Комуникативен германски
 • Автомобил е предност
 • Подготвеност за работа во смени
 • Искуство во мехатроника е предност
 

Зошто да изберете Humanus?

 • Вработувањето е сигурно: Целта на секое вработување е постојано вработување. Во моментов, стапката на клиренс е над 95%.
 • Добра работна атмосфера: Односот меѓу вработените е многу колегијален и пријателски. Сите наши клиенти се претходно прегледани и лично посетени.
 • Оптимално воведување на работното место: Сите наши клиенти обезбедуваат време за обука за нашите вработени.
 • Можности за кариера: Работиме со големи и етаблирани компании.


​​АПЛИЦИРАЈТЕ ПРЕКУ ПОЛЕТО БРЗА АПЛИКАЦИЈА!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде