Vrabotuvanje.com - Административен работник - Скопје - БАКО НУТС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАКО НУТС
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Административен работник
- дирекција

 

 

Потребни квалификации:

 • Високо образование (Правен Факултет)
 • Познавање на работа со компјутер
 • Со или без претходно работно иксуство

Основни работни задачи:

 • Подготовка на фактури, повратници, одобренија и др. документи за сметководство
 • Работа на компјутер, внесување податоци
 • Водење евиденција на дневно ниво
 • Прием на повици и комуникација со клиенти
 • Прием на нарачки
 • Подготовка на договори и архивирање
 • Работно време по договор

Очекувани способности и вештини:

 • Одлични организациски вештини и способност за одредување приоритет
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини
 • Аналитички способности, упорни и енергични
 • Амбициозност и мотивираност, со желба за континуирана надградба
 • Позитивен пристап

 

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Фактурант / Административен работник". Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде