Vrabotuvanje.com - Унапредувач на продажба / Редач на роба - Скопје - Скопје - БАКО НУТС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Унапредувач на продажба / Редач на роба - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАКО НУТС
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Унапредувач на продажба / Редач на роба - Скопје

 

 

Работни задачи:

 • Позиционирање на артикли на продажни рафтови
 • Следење на продажба во продажни објекти
 • Информирање за обртот на артиклите и волуменот на продажба на истите
 • Спречување залиха на артикли кои не се обртни
 • Сугестија за дополнителни приоритетни нарачки
 • Известување за тековни проблеми при позиционирање на одредени артикли или нарушени позиции
 • Следење на артикли (декларации, рокови, оштетување на роба)
 • Поставување и следење на акциски банери за одредени артикли (акциски)

Кандидатот треба да ги исполнува следните услови:

 • Претходно работно искуство не е задолжително
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Пожелно познавање на компјутерски вештини (word, excel)
 • Фокусираност на зададените задачи
 • Лојалност и комуникативност
 • Можност за самостојна и тимска работа
 • Презентациски вештини
 • Трпеливост и упорност

Ние нудиме:

 • Редовни месечни примања
 • Одлични услови за работа

 

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Унапредувач на продажба / Редач на роба - Скопје​". Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде