Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - Скопје - БАКО НУТС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАКО НУТС
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Комерцијалист - скопје

 

 
Задачи: 
 • Да ги запознае купувачите со вистинскиот асортиман на производи, ценовната политика и сите услови на соработка
 • Ја следи работата на конкуренцијата, известува и предлага активности 
 • Одговорен е за навремена наплата на сите доспеани долгувања, како и за целокупното административно водење на продажба
 • Посети на клиенти
 • Должен со својата работа да придобие што поголем број на купувачи 
 • Должен да го поддржува тимскиот дух, да соработува 
 • За време на своите посети во целост да ги застапува интересите на компанијата и да допринесе за оддржување на имиџот на компанијата која е ориентирана кон купувачите
 • Да ги развива, да води сметка околу личното усовршување
 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Следење на продажбата и превземање на активности за зголемување на продажбата
 • Развивање и одржување на односите со клиентите
 • Опслужување на клиенти во компанијата
 • Изготвување на понуди по спецификација
 • Изготвување на прегледни и графички средени извештаи и невно презентирање кај надредените
 • Воведување на нови процеси и стратегии за подобрување на работата во работилница и вработените
Познавања: 
 • ССС
 • Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета како предност
 • Аналитички програми и презентирање
 • Менаџирање и контролирање на вработени (подредени)
Потребно: 
 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Одговорност, лојалност и ориентираност кон цели
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа под притисок
 • Комуникативност
 • Високо развиени oрганизациони, комуникациски и лидерски способности
 • Способност за работа под притисок и конструктивно решавање на работни предизвици
 • Проактивно размислување, амбициозен и натпреварувачки дух
 • Возачка дозвола – Б категорија

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Комерцијалист - Скопје" . Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

 

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде