Vrabotuvanje.com - Магацински работник (Вилушкарист) - Скопје - БАКО НУТС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Магацински работник (Вилушкарист)

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАКО НУТС
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Магацински работник (Вилушкарист) - скопје

 

 
Задачи: 
 • Прием на стока (физички) и складирање на примената стока;
 • Организација на магацин и подредување на роба;
 • Подготвува роба по претходно добиени налози;
 • Активности поврзани со попис на стоката;
 • Учество во товарење и растоварување на возилото/а при испорака и прием на производи;
 • Поднесување извештај за оштетена роба;
 • Ги следи роковите на стоката;
 • Одржување на хигиена во магацинот.
Познавања: 
 • ССС;
 • Со или без работно искуство;
 • Работа со компјутери: основно познавање на MS office пакет.
Потребно: 
 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Одговорност, лојалност и ориентираност кон цели
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа под притисок
 • Комуникативност
 • Високо развиени oрганизациони, комуникациски и лидерски способности
 • Способност за работа под притисок и конструктивно решавање на работни предизвици
 • Проактивно размислување, амбициозен и натпреварувачки дух
 • Возачка дозвола – Б категорија

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Комерцијалист - Скопје" . Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

 

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде