Vrabotuvanje.com - Спремач на фактури (Магационер) - Скопје - БАКО НУТС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Спремач на фактури (Магационер)

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАКО НУТС
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Спремач на фактури (Магационер)

 

 

Потребни квалификации:

 • ССС;
 • Со или без работно искуство;
 • Работа со компјутери: основно познавање на MS office пакет.

Опис на работни задачи:

 • Прием на стока (физички) и складирање на примената стока;
 • Организација на магацин и подредување на роба;
 • Подготвува роба по претходно добиени налози;
 • Активности поврзани со попис на стоката;
 • Учество во товарење и растоварување на возилото/а при испорака и прием на производи;
 • Поднесување извештај за оштетена роба;
 • Ги следи роковите на стоката;
 • Одржување на хигиена во магацинот.

Лични карактеристики:

 • Организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови.


Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Спремач на фактури(Магационер)" . Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде