Vrabotuvanje.com - Aсистент во сектор ревизија - Скопје - РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Aсистент во сектор ревизија

Скопје

Рок за пријавување:

 • РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
 • Адреса: Ул. Даме Груев бр.8 Скопје Центар, 1000 Скопје


 


Друштво за ревизија РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, објавува оглас за работно место:
 
АСИСТЕНТ ВО СЕКТОР РЕВИЗИЈА
 
 

Како дел од секторот за ревизија на оваа позиција, Вие ќе:

 • Помагате во вршење на активности во ревизија
 • Прегледувате и подготвувате работни документи
 • Известувате за наоди
 • Учествувате на состаноци за тековно планирање
 • Комуницирате и соработувате со колеги и клиенти
 • Ќе спроведувате постапки за тестирање и уверување
 • Правите подготовка на ревизорска документација

Ние ви нудиме:

 • Работа со врвен професионален тим
 • Можност за долгорочна кариера
 • Постојан професионален раст и развој

Вашите идеални квалификации за оваа работна позиција се:

 • Универзитетска диплома од факултет за економски науки;
 • Со или без работно искуство
 • Силни комуникациски и внатрешни вештини
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Напредно познавање на MS Office, особено MS Excel (развиени компјутерски вештини)
 • Уредност и посветеност кон детали
 • Желба за теренска и канцелариска работа
 • Демонстрирање на цврста работна етика

 

Вашата професионална биографија, ја очекуваме на: hr@rsm.mk, со назнака „За работно место: Асистент во сектор ревизија “.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

 


 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде