Vrabotuvanje.com - Дури 85% од луѓето не се задоволни од своите работни места
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дури 85% од луѓето не се задоволни од своите работни места

Актуелно

 • Совети кои треба да ги прочитате доколку размислувате да земете кеш кредит Совети кои треба да ги прочитате доколку размислувате да земете кеш кредит

  Земете износ онолку колку што ви е потребен и не се задолжувајте на максимален рок

 • TOW#519 — Умешноста на раскажувањето приказни TOW#519 — Умешноста на раскажувањето приказни

  Имено, кога продавачите ќе сфатат дека го поддржуваат успехот на својот клиент (херојот), станува очигледно дека без престан треба да учат за неговата перспектива, болните точки и потребите.

 • 5 митови и факти за 5G технологијата 5 митови и факти за 5G технологијата

  Новите мобилни мрежи од 5G или петта генерација сè уште се тестираат низ целиот свет, а целосната имплементација на инфраструктурата се очекува од 2020-та година. Со 5G мрежата се очекува типичната брзина на симнување податоци од интернет да порасне на 1GBps.

 • Државата дава до 10.000 евра на невработени кои ќе започнат со сопствен бизнис Државата дава до 10.000 евра на невработени кои ќе започнат со сопствен бизнис

  Доколку имате визија за сопствен бизнис и сонувате да станете “сам свој газда“ искористете ја шансата и аплицирајте на најновиот повик за самовработување со кредитирање.

 • ЈАВЕН ОГЛАС ЗА НЕВРАБОТЕНИ ЛИЦА ЈАВЕН ОГЛАС ЗА НЕВРАБОТЕНИ ЛИЦА

  Сите невработени лица кои се евидентирани како активни баратели на работа во Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија и кои сакаат да започнат сопствен бизнис, можат да се пријават за учество во Проектот за самовработување со кредитирање.

 • Скопје ќе добие „Бас рапид транзит“ Скопје ќе добие „Бас рапид транзит“

  На вчерашната седница Владата даде поддршка за воведување БРТ или „Бас рапид транзит“ на територијата на град Скопје, кој претпоставува воспоставување коридори резервирани исклучиво за капацитетни автобуси на електричен или хибриден погон (гас и електромотори).

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде