Vrabotuvanje.com - Стани дел од тимот на КРОШУ: Бараме Оператор во производство
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стани дел од тимот на КРОШУ: Бараме Оператор во производство

Вести

 • Денеска нови цени на горивата! Денеска нови цени на горивата!

  Денеска Регулаторната комисија за енергетика на редовната седница ќе ги утврди новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

 • Градежен институт Македонија АД ВРАБОТУВА Градежен институт Македонија АД ВРАБОТУВА

  Доколку сакате да бидете дел од успешниот тим на Градежен Институт МАКЕДОНИЈА АД Скопје, каде ќе можете да ја остварите Вашата визија, креативност, да го примените своето знаење и да изградите успешна кариера, аплицирајте на следниот оглас:

 • Автоиндустријата ќе се соочи со недостатоци и во ЕВ транзицијата Автоиндустријата ќе се соочи со недостатоци и во ЕВ транзицијата

  Главниот извршен директор на Stellantis, Карлос Таварес, вели дека автомобилската индустрија ќе продолжи да се соочува со недостатоци на батерии и суровини во текот на следните години.

 • Кабаст отпад и градежен шут секојдневно завршува во контејнерите Кабаст отпад и градежен шут секојдневно завршува во контејнерите

  Скоро секој ден вработените во Комунална хигиена наоѓаат кабаст отпад во близина на контејнерите.

 • Денес посебен сообраќаен режим во Скопје Денес посебен сообраќаен режим во Скопје

  На 16.05.2022 година (понеделник), во периодот од 09.30 до 12.00 часот, од страна на Министерството за внатрешни работи, во координација со Амбасадата на САД, ќе се спроведе оперативно-тактичка вежба, при што за сообраќај ќе бидат затворени ул.„Лазар Личеновски“, ул.„Самоилова“ и бул.„Никола Карев“, на потегот од ул.„Македонско-косовска бригада“ до ул.„8 Септември“ во Скопје.

 • Австрија планира да ги конфискува автомобилите од несовесните возачи Австрија планира да ги конфискува автомобилите од несовесните возачи

  Комитетот за сообраќај на австрискиот парламент усвои амандман на Законот за сообраќај, со кој се предвидуваат повисоки казни за возачите кои не го почитуваат ограничувањето на брзината, а се овозможува забрзување на процесот на одземање на регистарски таблички и клучевите од автомобилот.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде