Vrabotuvanje.com - Анкета
Сподели
Tweet
Сподели

Анкета

Дали сметате дека доделената државна помош за компаниите беше доволна и соодветна?

 • Да (12%)
  (67)
  Коментари (4)

  Коментари

  Super

  Sakam da rabotam bilo koja kompanija

  Zasto pomos za jip land rover

  i toa mnogu im bese

 • Не (38%)
  (217)
  Коментари (18)

  Коментари

  Samo 3000 denari za mladite , ne mi stigna nisto

  Не е доволна и не е правилно распределена

  sve je laz

  Koi dobija bliski do vlasta

  Туристичкиот сектор не беше издвоен како најпогоден.

  Sekoj mesec minimum 3000.denari

  sega ponataka sto ke pravime

  I toa na nos ke im iskoci kako i na obicnite gragani kade sto im gi ukina osnovnite primanja poradi taa pomos

  na firmite ne im e dovolna samo finansiska poddrska, niv i treba sloboda tie se kako so mengeme stegnati od korumpiranata administracija

  Kolku e mesecna potrosuvacka koshnicka?

  Ne

  Тоа не беше помош, тоа беше кредит!!!

  Treba ushte poveke da deli

  Ima zloupotreba jas se trgnav od birov za sopstcen biznis ne pomagat a vikat sleduva

  Ne

  Za srednoskolci samo 3000 den !

  Не мислам дека треба повише помош за тие фирми сто го почитувале законот треба повише помош подршка за да не одпуштат работници од работа тоа уште по негативни резултати ка дава на државната економија треба и неповратни кредити за фирмите и помош за работниците за да се надмине ова криза за сите државата има средства мозе да побара помош од светската банка кредити за подршка на домашните компани фирми

  Многу компании ослабнаа а други банкнотираа

 • Делумно доволна, треба уште (14%)
  (78)
  Коментари (1)

  Коментари

  бар мин. 50% плата за фирми отворени во 2020г, ослободување од придонеси за фирми отворени во 2019/2020г, менување прозори, термо и звучна изолација на фасади, кровови на згради

 • Ако имало злоупотреби тогаш навистина не е соодветна (24%)
  (136)
  Коментари (5)

  Коментари

  Странски производи се продаваа како домашни!

  zloupotrebite bea ocigledni i gi iskoristija finansiski najjakite firmi koi voopsto ne ni trebaa da zemat pomos

  Nekoi kompanii i ne pruzija ponos na vrabotenite naprotiv im gi skratuja platite bidejki nemale dovolno saati zaradi karantinot.

  Вработен во унипластбк во струга дод

  kompaniite koi rabotea konstantno zimaa pomos sto ne e fer

 • Не ме засега (12%)
  (68)
  Коментари (3)

  Коментари

  Ми е гајле за компаниите

  Луѓе, дајте сите што сме долго време без работа да протестираме, државата ќе треба повеќе да направи за нас.

  Nevrabotena

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде