Vrabotuvanje.com - Анкета
Сподели
Tweet
Сподели

Анкета

Дали некогаш сте доживеале мобинг на работното место?

 • ДА и се уште сум жртва на мобинг (29%)
  (78)
  Коментари (6)

  Коментари

  Logistika Draexlmaier.

  Strasno

  I da pisam za problemot dali nekoj ke reagira

  Mi ja ebaa mamata wauuui

  vo drzavna institucija- mober Blagica Novkovska

  Тоа многу често се случува во приватниот сектор.

 • ДА, премолчев и си заминав од компанијата (46%)
  (126)
  Коментари (11)

  Коментари

  Da,rabotev vo Kam vo Taftalidze kaj pozarnata i seficata mi se derese bez potrebno

  Gordana gazdarica na Specijal,seuste se izzivuva vrz vrabotenite.A nejziniot brat e kulturen i razbran covek.

  Саник, константен стрес и притисок.

  Минако ДОО, газдариците се ужас

  Бидејќи работев во козметички салон во Виола во Битола ни беше и уште е ЗАБРАНЕТО за посета на друг козметички салон или фризер или фитнес центар. ИСТО ТАКА НОВИТЕ ВРАБОТЕНИ НЕМААТ ПРАВО НА ОДМОР ИАКО СЛЕДУВА ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ! ни беше вршена тортура доколку си заминиме во точно време од смена. Секогаш омаловажувани со погрдни зборови како треба да рашириме нозе или да пафтаме со партиско знамене за да не вработат физиотерапв на болница.

  Prijaviv no ne se prezemaa nikakvi merki

  Не премолчив ме избркаа од работа зошто пријавив.

  Nocomment

  Se znae

  Alfa televizija, ako razmisluvas poinaku mobingot sleduva.... Profesioanalec sum so 22g rab. Iskustvo vo mojata oblast... A vcerasen"sef"

  искрено прашањево ви е саркастично за во Македонија , ако некој знае како дипломатски да реши ваков проблем слободно нека сподели , лично имав ваква ситуација сред корона криза и бев притиснат да заминам , заминав дипломатски без конфронтации и оставив простор на интуицијата културно да ми покаже со тек на време дали сум бил во право или не

 • ДА, пријавив и сторителот одговараше за своите постапки (3%)
  (7)
  Коментари (1)

  Коментари

  Пријавив, никој не одговараше, немав избор освен да најдам друга работа.

 • НЕ (22%)
  (60)
  Коментари (1)

  Коментари

  nis

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде