Vrabotuvanje.com - Анкета
Сподели
Tweet
Сподели

Анкета

Која е причината за недостигот на келнери во Македонија, според Вас?

 • ниски плати во угостителството (49%)
  (99)
 • отпуштања поради корона кризата (8%)
  (16)
 • нестабилност и лоши работни услови (18%)
  (36)
  Коментари (4)

  Коментари

  Газдите се шупаци

  Site gazdi na ugostiteldki objekti ne znaat da si gi cenat vrabotenite

  Ги опуштаат кога владата ќе воведе полициски час и карантин

  Психолошка тортура врз вработените

 • поголем дел од квалификуваните угостителски работници се заминати во странство (15%)
  (31)
 • никој не вложува во едукација, развивање и задржување на овие кадри (10%)
  (20)
  Коментари (1)

  Коментари

  Site 5 tocki.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде