Vrabotuvanje.com - Анкета
Сподели
Tweet
Сподели

Анкета

Што правите кога ќе добиете задача која не е дел од вашите работни обврски?

 • Ја прифаќам како и останатите обврски (38%)
  (135)
  Коментари (1)

  Коментари

  Ja zavrsuvam iako ne e del od mojata rabota ne e nisto tesko.

 • Гледам да ја завршам на време, но им давам приоритет на моите тековни обврски (33%)
  (117)
  Коментари (4)

  Коментари

  Ne gi ignoriram predizvicite ,sekogash se dobrodojdeni da gi sovladam

  Vo interes na rabotata ke se potrudam da zavrsam no dali toa ke go priznae rabotodavecot?

  Ako e od pretpostaveniot sekako ke ja zavrsam so zadovoljstvo

  Ако е дополнителна работа, треба да се плати дополнително

 • Ако имам време ја завршувам, во спротивно не (13%)
  (48)
  Коментари (1)

  Коментари

  Kaj nemaat rabotnici pa uste gi zloupotrebuvaat da im vrsat i drugi raboti za ista plata.

 • Ја игнорирам, тоа ниту е моја работа, ниту сум платен/а за тоа (16%)
  (56)
  Коментари (2)

  Коментари

  Ја извршувам во зависност од тоа дали фирмата повремено ме плаќа повеќе од договореното

  ddm

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде