Vrabotuvanje.com - ДЕ-ТА ДЕЈАН ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели

ДЕ-ТА ДЕЈАН ДООЕЛ

 • Име на компанија:  ДЕ-ТА Дејан ДООЕЛ
 • Локација
  ул. 34, бр. 32, Илинден, Скопје, Македонија             
  Телефон: 02 32 24 251   
  e-mail: info@sarafashion.mk     

КРАТКО ИНФО

ПРОДАЖБА И ПРОИЗВОДСТВО НА ЧОРАПИ, ХУЛАХОПКИ, ДОЛНА ОБЛЕКА, ПИЖАМИ, СПОРТСКИ ПРОГРАМ, КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ, МОДНИ ДОДАТОЦИ за жени, мажи и деца преку брендовите SF (Sara Fashion), Red Star, Tamara, Penti, Pompea, NBB, Milano и др.

ЗА НАС

Друштвото Де-Та Дејан постои од 1999 година и е сопственик на ланецот продавници Sara Fashion. Sara Fashion е семејна компанија за продажба на чорапи, хулахопки, долна облека, пижами, костими за капење и модни додатоци за жени, мажи и деца. Од самиот старт работи со голем ентузијазам и љубов, со постојано вложување и едукација на своите кадри, како и постојано проширување на своето портфолио на производи. Денес може да се каже дека компанијата прерасна во една од најголемите македонски компании во својата област, со повеќе од 200 вработени и се состои од над 60 продажни места во Македонија и Србија.

Покрај сопствениот бренд, Де-Та е ексклузивен застапник на повеќе светски признати брендови и тоа: Penti, NBB, Pompea, Donella, Apple, Milano. Покрај мрежата на Малопродажни места и франшизи Sara fashon, компанијата Де-Та има огромен број на соработници преку својата Големопродажба.      
 

Во нашата големопродажба се опфатени огромен број на асортиман од следниве 5 категории:

 • Чорапи
 • Хулахопки
 • Долна облека
 • Костими за капење
 • Модни додатоци (сезонски)

          Во Македонија, снабдуваме над 1.000 продажни места, од кои 700 се бутици, парфимерии и фамилијарни бизниси а дополнително, снабдуваме преку 350 доставни места на национални и локални маркети. Наши соработници се КАМ, Тинекс, Рамстор, Веро, Жито, Кит-го, Атва, Монтенегро, Рептил, Зур, Маркет Дијана, Гранап, Солун 53, Ангро-Маркетинг, Шик комерц, Л-ник,  и други поголеми и помали ланци.

        Во Србија, преку нашата сестринска фирма Sara Socks, во моментов снабдуваме преку 500 доставни места на територијата на целата Србија. Нашите соработници се водечките системи за продажба во Србија: Меркатор С (преку каналите Рода и Идеа), Веро, УНИВЕР-ЕКСПОРТ, Гомекс, Медиус, Трнава промет, Сента промет, Мармил, Алфа, НС БОМИ, како и многу други помали и поголеми продажни места на територијата на Србија.

ШТО ВЕЛАТ ВРАБОТЕНИТЕ ЗА SARA FASHION?

ДЕ-ТА располага со три сопствени бренда:

 • Red Star - бренд за памучен програм на женски, машки и детски чорапи, како и за машка долна облека.
 • Tamara - бренд за женски и детски класичен и моден програм на хулахопки, долна облека, костими за капење и модни додатоци.
 • SF - бренд за машки, женски и детски програм на чорапи, хулахопки, долна облека, пижами, костими за капење и модни додатоци.  

ДРУГИ БРЕНДОВИ

         Во асортиман на Де-Та се застапени многу производи од познатите брендови MATEKS, SARA KOLANT, PENTI, MILANO SOCKS, NBB, POMPEA, DONELLA и многу други.

 • PENTI

        Де-Та е генерален застапник, увозник и дистрибутер на најголемиот турски бренд за хулахопки и чорапи - Penti. Има специјализирани продавници за продажба на производи од овој бренд кои се наоѓаат во Скопје и Битола. Асортиманот на Penti за големопродажба може да се најде во магацините на Де-Та. Компанијата Де-Та е есклузивен дистрибутер на компанијата Penti за територијата за Македонија и Србија.      

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде