Vrabotuvanje.com - ЛПП
Сподели
Tweet
Сподели
  • Адреса: Bul. Partizanski Odredi, 1000 Skopje


Со искуство над 25 години, во областа на fashion retail, со застапенот во над 40 земји во Европа, Африка и Азија, над 1700 продавници и 25.000 вработени, LPP, интернационалната групација доаѓа и кај нас во Македонија, во Skopje East Gate со сите свои 5 бренда.

LPP раководи со пет познати брендови: Reserved, Mohito, House, Cropp и Sinsay. Секој бренд е насочен кон различна целна група, нуди различен стил и претставува поинаков начин на изразување.

 

LPP преку
бројки

 

 

Нашиот тим го сочинуваат над 25000 извонредни, енергетични и посветени вработени. Ние сме водени од страста. Тоа е причината зошто постојано сме во потрага по нови предизвици. И се стремиме заеднички како тим да бидеме најдобра компанија за облека во светот.”

 

 

Среќни сме што на пазарот носиме 5 нови бренда на македонскио пазар, а со тоа и нови продавници со различен формат и концепт. Cекој бренд е препознатлив сам по себе, па и самиот дизајн и уредувањето на продавниците е иснпирано од главните мотиви. Нашата идеја е кога ќе влезете во секоја продавница, едноставно до го вдишите и препознаете “концептот” и пораката на самиот бренд.

 

НАШИТЕ ВРЕДНОСТИ

Она што е многу важно за LPP е негувањето на организациската култура. Со години се работи на компаниските принципи – одговорност, отвореност, почитување кон останатите – а исто така тука е и креативноста и неформално работно опкружување. Во комбинација со квалитетите на вработените и можностите за личен и професионален развој, и заедничка пасија за мода, LPP гради силна и хармонична организација.

 

КАКО СЕ ГРИЖИМЕ ЗА НАШИТЕ ВРАБОТЕНИ

Веруваме дека нашите вработени се нашата најголема сила.
Заради тоа се трудиме тие да работат сигурно и удобно.
Kако благодарност за нивната посветеност им ги нудиме на нашите вработени следните бенефити:

 

LPP се присутни во
38 земји

 

1991 е годината кога двајца матуранти од Сеучилиштето за технологија во Гдањск, Marek Piechocki и Jerzy Lubianiec ја основале LPP.

LPP означува: Lubianiec, Piechocki и партнерите. Компанијата е основана во Гдањск, а главната канцеларија е таму и до ден денеска.

5 БРЕНДОВИ Создадени се за помалку од 30 години. Тоа се: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Секој бренд има своја единствена автентичност.

25 држави - Тоа се места каде ЛПП има свои продавници во Еропа, Азија и Африка. Секоја година компанијата ги воведува своите брендови на нови, непознати пазари.

1700 продавници - Ова е бројот на ЛПП продавници кои вршат продажба во самата продавница и преку интернет,така да сите имаат лесен до понудите на компанијата.

 

 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде