Vrabotuvanje.com - Oxxon Vancancies
Сподели
Tweet
Сподели

Oxxon Vancancies

 

Сакате работа на најлуксузните јахти низ Европа и имате од 21 до 42 години? Добредојдени сте!

Oxxon Vacancies има потреба од 2400 млади луѓе од Македонија, со македонски пасош. На возраст од 21 до 42 години!

 • Претходно искуство не е потребно (обезбедена е целосна обука)
 • Добредојдени се и кандидати без познавање на англиски јазик
 • Месечна заработка од минимум – 2700 ЕВРА
 • Минимален договор за работа – 3 месеци (можност за ангажман на подолг временски период)
 • Прифаќање на промените и охрабрување на развој на нови идеи.
 • Поттикнување и поддршка на индивидуалниот раст и развој, преку постојано инвестирање во обуки.
 

​Ги охрабруваме сите:

 • ЧИСТАЧИ
 • КУВАРИ
 • ЕЛЕКТРИЧАРИ
 • ВОДОВОДЏИИ
 • ХАУСМАЈСТОРИ
 • МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА
 • МУЗИЧАРИ
 • ФОТОГРАФИ
 • СОБАРКИ
 • ШАНКЕРИ
 • ХОСТЕСИ
 • МАСЕРИ

КАКО ИЗГЛЕДА ВАШЕТО ИДНО РАБОТНО МЕСТО:

 

Се што треба да знаете доколку сакате да станете дел од екипажот на најлуксузните јахти низ Европа

 • Кандидатите што досега отпатуваа од други земји во Европа во координација со нашите партнери веќе ја имаат зацврстено нивната позиција, заработуваат одлични месечни примања, и веќе имаат одлични пријателства и познанства.
 • Сега имате и Вие шанса од С. Македонија да бидете дел од оваа флота.
 • Пандемијата на вирусот корона, зема голем замав врз бродскиот свет, но конечно флотите се враќаат назад со работа со полна пареа, на нас и на Вас е да ја наполниме квотата на персонал кој ќе биде дел од цела таа нова европска бродска приказна.
 • Самата приказна работа на јахти и мали речни бродови, е едно магично искуство. Учите многу, учите многу за себе како личност, учите како да се справувате во секоја дадена ситуација, учите како да бидете способни за било каков предизвик.
 • Смените за работа се од 8 до 12 саати на дневно ниво.
 • Но за ниеден кандидат кој до сега отишол, не преставувала работата никаков предизвик или притисок. Зошто ?
 • Затоа што станува збор за екипаж од млади луѓе од секоја област, дружбите после работа , забавата после работа и шетањето низ елитни места и градови низ Европа се неисцрпна енергија за секој млад човек. Секоја јахта или брод застанува на разни попатни станици, Вие како дел од екипажот на бродот имате дозвола во договор со менаџментот да се симнете и да го потрошите вашиот слободен ден низ градот каде што е закотвен бродот.
 • Персоналот спие и јаде во јахтата или бродот. Имате посебни соби со доста задоволителни услови. Чиста постела, со редовно сервисирање на истата. Телевизор, лаптоп и купатило. На некои од бродовите има по 1 купатило на 2-3 соби. Во соба обично одат по 2,3,4 луѓе во зависност од познанството на кандидатите.
 • Во вечерните часови персоналот на бродот има свое лоби каде што ги поминува релаксирачките часови заедно со забава музика и дружење.

Затоа ВЕ ИНСПИРИРАМЕ И ПОТТИКНУВАМЕ да не ја пропуштате оваа шанса со промотивниот пакет со фиксни трошоци од само 399 евра, да станете дел од оваа магична приказна.*
Напомена: Доколку некој од кандидатите се откаже од процесот или не го помине, се враќаат средства.

Повелете во нашата канцеларија да поднесете апликација, да се запознаеме, да се подружиме и заеднички да отпловиме во нови победи и успеси, како на финансиско поле така и на емотивно поле.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде