Vrabotuvanje.com - Walter BBQ. d.o.o.
Сподели
Tweet
Сподели

Walter BBQ. d.o.o.

 

Оpen Balkan ви овоможува лесно и брзо да се вработите во Србија

Со богата традиција која се протега наназад 20 години, Walter BBQ стана синоним за квалитет и иновации во прехранбената индустрија. Фокусирајќи се на традиционалните рецепти, но и воведувајќи модерни решенија, компанијата успеа да ги задоволи вкусовите на различни генерации потрошувачи.

Основана во 2004 година, Walter BBQ го редефинира гастрономскиот пејзаж, етаблирајќи се како регионален лидер со преку 40 ресторани распространети низ 15 градови во Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Словенија и Австрија.

Амбиент

Секоја зграда, иако архитектонски различна, дели заедничка нишка - добредојдена атмосфера која ја обединува топлината на домот со додавање на модерни детали. Со текот на годините, Walter ја стекна довербата на потрошувачите низ целиот регион и стана синоним за храна со врвен квалитет.

Традиционална храна

Walter BBQ е особено познат по своите месни производи, вклучувајќи ги и веќе познатите ќебапи. Пристапот кон производството се карактеризира со внимателен избор на суровини, употреба на најнови технологии и посветеност на зачувување на автентичниот вкус на домашната кујна. Ќебапите, кои станаа синоним за извонредност, се прават со внимателно одбрано говедско месо, користејќи автентични рецепти кои се пренесуваат од генерација на генерација. Резултатот е уникатен вкус и текстура што ги освои срцата на љубителите на храна низ целиот регион. Она што ги издвојува ќебапите на Walter од другите е посветеноста на зачувување на традиционалниот вкус, а во исто време прифаќање на современите стандарди за производство. Технологијата на подготовка и квалитетот на храната се стандардизирани, така што истиот вкус на храна е незаменлив во сите ресторани на Walter.

 


Локации

Компанијата Walter BBQ моментално има над 1000 вработени на пазарите каде што работи и има јасна цел за понатамошно проширување. Нашата движечка сила е тим составен од исклучителни, вредни, посветени и амбициозни професионалци. Развивме синџир ресторани кој има над 40 ресторани во 11 градови во Србија и 5 градови во регионот. Планот е до крајот на 2024 година да се отворат уште 15 ресторани. Во 2025 година очекуваме и освојување на Северна Македонија.

 

 

 

Посетете ја нашата веб – страница и запознајте не подобро.

www.walter.rs

 


 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде