Vrabotuvanje.com - Агент за продажба - Прилеп и Битола - Прилеп и Битола - АБВ на Македонското Стопанство
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Агент за продажба - Прилеп и Битола

Прилеп и Битола

Рок за пријавување:

 • АБВ на Македонското Стопанство

 

АБВ на Македонското Стопанство е динамична компанија која се фокусира на пазарот за информации во Македонија. Поради зголемениот обем на активности, се отвoра можност за следнава работна позиција:

 

АГЕНТ ЗА ПРОДАЖБА
​РЕОН ПРИЛЕП И БИТОЛА

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование
 • Познавање на албански јазик - ќе се смета како предност
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција - ќе се смета како предност
 • Возачка дозвола Б – категорија, активен возач (минимум 3 години) - ќе се смета како предност
 • Возраст: од 21 година

Одговорности и задачи:

 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Следење на продажбата и превземање на активности за зголемување на продажбата
 • Развивање и одржување на односите со клиентите, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти

Очекувани вештини и способности:

 • Флексибилност за работа на терен
 • Одлични комуникациски, презентациски и преговарачки вештини
 • Добра дикција и говор
 • Организациски и аналитички способности
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Упорност, истрајност во остварувањето на поставените цели и задачи
 • Ориентираност кон клиенти
 • Способност за индивидуална и тимска работа

Ние нудиме:

 • Обука на кандидатите
 • Можност за професионален развој и унапредување во полето на маркетинг и продажба
 • Исклучителна можност за напредување со конкретно претставен кариерен план
 • Службено возило
 • Можност за редовен работен однос или хонорарна работа

Заинтересираните кандидати се молат своите пријави да ги достават најдоцна до 28.02.2019 година преку полето Брза Апликација, со назнака: АГЕНТ ЗА ПРОДАЖБА - РЕОН ПРИЛЕП, БИТОЛА.

Потребна документација:

 • Биографија (CV)
 • Мотивационо писмо

Сите апликации за вработување ќе бидат третирани како строго доверливи.

Согласно Законот за заштита на лични податоци, по истекот на рокот за избор на кандидатот сите пристигнати биографии ќе бидат уништени.

Доколку Вашите квалификации одговараат на нашите потреби, ќе Ви се обратиме за да Ве повикаме на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде