Vrabotuvanje.com - Работници во нов производен погон за кондиторски производи - Скопје - Мако Маркет
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работници во нов производен погон за кондиторски производи

Скопје

Рок за пријавување:

 • Мако Маркет
МАКО МАРКЕТ ДОО Скопје
Работно место: Работници во нов производен погон за кондиторски производи
 
Индустрија: Прехранбена
 
За потребите на новиот производен погон каде се воведуваат нови технолошки напредни линии за производство на нови производи, МАКО МАРКЕТ има потреба од работници на повеќе работни позиции.
 
 
Потребни услови и квалификации:
 • Со или без работно искуство
 • Подготвени на тимска работа
 • Подготвеност да се работи во смени
 • Желба за постојано учење, лично и професионално надоградување

Работни обврски и позиции:
 • Работа на нови современи автоматизирани производни линии
 • Исполнување на производни планови, процедури и упатства
 • Работа во смени
 • Работни позиции: Сменоводители, оператори на опрема, општи помошни работи, пакувачи и сл.

Што нудиме:
 • Работа на нови современи автоматизирани производни линии
 • Работа во современ објект со воспоставени стандарди, систем и правила на работење
 • Редовна исплата за работа во трета смена
 • Дополнителни бонуси за исполнување на норми и производни планови
 • Сменоводители: основна плата 24.000 ден, исплата за трета смена и празници  до ≥5000 ден.), надоместок за исполнување и надминување на производни планови – месечна нето плата со сите додатоци до 31.000 ден.
 • Оператор на опрема: основна плата 21.000 ден, исплата за трета смени и празници (≥3500 ден.), надоместок за исполнување и надминување на производни планови – месечна нето плата со сите додатоци до 26.000 ден.
 • Општи работници: основна плата 18.000 ден, исплата за трета смени и празници (≥3500 ден.), надоместок за исполнување и надминување на производни планови – месечна нето плата со сите додатоци до 23.000 ден.
 • Пакувачи: основна плата 16.500 ден, исплата за трета смени и празници (≥3000 ден.), надоместок за исполнување и надминување на производни планови – месечна нето плата со сите додатоци до 21.000 ден.
 • Стабилна работа и редовни примања 
 • Редовен годишен одмор
 • Колективно осигурување на вработени од незгода
 • Можност за напредување според систем за валоризација на работа
 • Обуки за лични и професионални вештини во нашата Академија за Лидерство
 
Доколку сакате да бидете дел од успешниот тим на МАКО МАРКЕТ, постојано да го надградувате вашето знаење и сте подготвени да го прифатите предизвикот, испратете ни ја вашата кратка биографија (CV) преку полето Брза Апликација.
 
Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде