Vrabotuvanje.com - СПА-терапевт (козметичари) - Ријад - Steiner London
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

СПА-терапевт (козметичари)

Ријад, Саудиска Арабија

Рок за пријавување:

 • Steiner London
Miniso

Агенцијата WVB Connect (E.A. лиценци # 153-2018, Малта, ЕУ) бара кандидат за приватниот престој VVIP во Ријад, Саудиска Арабија, со стандарди и оддели на хотел со 5 * за следната позиција:

СПА-терапевт (козметичари)

Работни задачи:

Изведување различни СПА услуги: 

 • Tретмани на тело;
 • Mасажи;
 • Депилации;
 • Боди врапинг;
 • Обвивки за тело;
 • Фацијални третмани на професионален начин.

Барања:

 • Претходно работно искуство од 3-5 години на третмани на тело, масажи, отстранување на влакна, стружење на телото, обвивки за тело, лице. Вештините за шминка ќе се сметаат за предност;
 • Стручно образование и обука. Квалификациите на Академијата за “Steiner London” ќе се сметаат за предност;
 • Топол став, претставителен изглед, тимски играч;
 • Напредно познавање на англиски јазик.

Ние нудиме:

 • Определено работно време во времетрањење од една година, со можност за продолжување на договорот;
 • Платено сместување;
 • Платени оброци;
 • Платени билети;
 • Медицинско осигурување;
 • Платен одмор 30 дена, со можност да се земе во два дела;
 • Работа со колеги од земјите на ЕУ под европско управување;
 • Плата во висина од 5.000 долари месечно (не се наплаќа данок);
 • Ќе имате можност за работа во луксузна околина (SPA области во 5 * хотели, јахти, бродови за крстарење);
 • Уникатно искуство и уникатно опкружување.


Покануваме искусен СПА-терапевт да биде дел од европскиот тим на КСА. Ќе работите под европско управување со договори со услови според договорот и законот. Cе бидат потребни CV на англиски јазик и слика.

За да аплицирате за интервју, испратете CV на англиски јазик електронски преку полето Брза Апликација.
 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде