Vrabotuvanje.com - Електро инженер - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро инженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје

 
 
Либерти Скопје, дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар.
 
За потребите на нашето производство, имаме 1 (една) отворена позиција во оддел Автоматизација.
 
 
Електро инженер (Оддел за автоматизација)
 
 
Клучни одговорности:
 • Во областа на развој / преземање / одржување на софтверски апликации:
 • Анализа, дизајн, програмирање, тестирање, имплементација, одржување на апликативен софтвер за системи за автоматизација со PLC
 • Анализа, дизајн, програмирање, тестирање, имплементација, одржување на HMI софтвер и програми
 • Учество во технички спецификации за хардверски и софтверски апликации направени од надворешни компании
 • Надзор и преземање/користење на софтверски апликации направени од надворешни компании
 • Модификација и надградување на софтверски апликации направени од надворешни компании во согласнот потребите на компанијата   
 • Во полето на DC и AC конвертори (конвертори со еднонасочна и наизменична струја):
 • Анализа, дизајн, програмирање, тестирање и спроведување на апликации кои содржат DC и AC конвертори
 • Учество во развој и дефинирање на технички спецификации за апликации кои вклучуваат DC и AC конвертори направени од надворешни компании 
 • Надзор и преземање/користење на апликации на DC и AC конвертори од надворешни компании 
 • Обезбедува безбедно и сигурно работење на системот за автоматизација.
 • Врши и други бизнис задачи по барање на неговиот/нејзиниот претпоставен.
 
Вештини и компетенции:
 • ВСС VII степен, оддел автоматика
 • Најмалку 5 години работно искуство во областа
 • Професионална експертиза
 • Комуникациски вештини
 • Презентациски вештини
 • Тимски работник 
 • Стратегиско планирање, управување со ризик и управување со промени
 • Вештини за PLC програмирање (софтвер: Siemens, L1SA, Telemecanique, Unitronics), HMI и SCADA апликации (софтвер: Siemens, L1SA, Telemecanique, Unitronics)
 • Познавање од хардверски системи и опрема за автоматизација
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • ИТ образован
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Аплицирај со назнака „Апликација за Електро инженер“
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде