Vrabotuvanje.com - Администратор за мрежа и телекомуникации - Скопје - УНИ БАНКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор за мрежа и телекомуникации

Скопје

Рок за пријавување:

 • УНИ БАНКА


 

Администратор за мрежа и телекомуникации
 
 
Образование:
 • VII - 1 степен стручна подготовка - Диплома од универзитетско образование од компјутерски и телекомуникациски технологии
   
Опис на работно место и одговорности:
 • Дизајн, инсталација и надгледување на мрежна инфраструктура;
 • Мониторирање на мрежна инфраструктира и мрежен сообраќај;
 • Конфигурирање на телекомуникациски уреди (router, switch, firewall, ips);
 • Конфигурирање и администрирање на антивирус и антиспам филтри;
 • Конфигурирање и администрирање на пасивна мрежна инфраструктура;
 • Администрирање и извршување на регуларни резервни копии;
 • Изготвување на детална техничка документација, мрежни дијаграми, мрежна инфраструктура и слична документација;
 • Следење на сигурност на мрежна инфраструктира и превенција од неовластен пристап;
 • Конфигурирање и администрирање на IP телефонија.

Способност:
 • Комуникативна и динамична личност со способност за преземање на иницијативи;
 • Тимски дух, позитивен став и однесување;
 • Способност за работа под притисок, справување со стрес и извршување повеќе работи истовремено во кратки временски рокови; 
 • Прецизност, точност и аналитичен пристап во работењето;
 • Висок личен интегритет, деловен и професионален однос;
 • Поседување на возачка дозвола од Б категорија без старател;
 • Познавање на англиски јазик читање и пишување;
 • Сертификати од завршени специјализирани курсеви и обуки ќе бидат земени како предност;
 • Претходно работно искуство како мрежен администратор ќе биде земено како предност.
 
Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат наведените услови, потребно е да испратат кратка биографија на македонски јазик на jobs@unibank.com.mk, или на адреса: МаксимГоркибр. 6, 1000 Скопје, најдоцна до 10.07.2021година.
 
Се согласувам Банката да може да ги собира, обработува и чува моите лични податоци за потребите на процесот на регрутација за цело време додека трае истиот, а по завршувањето на истиот податоците може да се чуваат во базата на податоци на Банката за регрутациски потреби согласно законсите прописи.
 
Согласноста може да ја повлечете во секое време со доставување на барање за истото на следниот линк: zlp@unibank.com.mk  
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Банкарство изнесува 34.278 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде