Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра - Скопје - ПЗУ Д-Р МАЈА ШУШЛЕВСКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЗУ Д-Р МАЈА ШУШЛЕВСКА

 

ПЗУ Д-р Маја Шушлевска, има потреба од:

Медицинска сестра

Потребни квалификации:

 • Медицинско образование;
 • Положен државен испит за медицинска сестра;
 • Работно искуство од 1 година ќе се смета за предност;
 • Работно искуство при земање на примероци за биохемиска, микробиолошка и молекуларна дијагностика;
 • Развиени компјутерски вештини;
 • Добро познавање на англиски јазик.

Потребни способности и вештини:

 • Организираност и одговорност;
 • Одлични комуникациски вештини;
 • Професионалионален и љубезен однос кон пациентите;
 • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност.

Компанијата нуди:

 • Динамична работна средина;
 • Редовни месечни примања;
 • Постојани обуки, тренинг и можност за напредок во кариерата.

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Присутни сме и на друштвените мрежи. Искористете ја приликата да не контактирате!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде