Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра - Скопје - СОНЧЕВ ДОМ ТОДОРОВСКИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра

Скопје

Рок за пријавување:

  • СОНЧЕВ ДОМ ТОДОРОВСКИ

Домот за нега на стари лица "Сончев Дом" сместен на падините на Водно во Општина Сопиште ви овозможува постојана грижа, активно стареење и достоинствено и квалитетно живеење на возрасните лица. Може да престојуваат, живеат и да бидат комплетно опслужени постари лица од различен профил. Посветениот тим грижливо се грижи за здравјето на лицето. Имаме потреба од кадар за следната работна позиција:

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА

Ние бараме:

  • Завршено средно медицинско образование или положен стручен испит;
  • Со или без работно искуство во областа;
  • Одржување на ред и хигиена.

Личен профил:

  • Комуникативна, одговорна и лојална личност;
  • Љубезност и педантност, со позитивен став;
  • Самоиницијативност и посветеност на работата;
  • Тимска работа и професионален однос.

​Доколку сте заинтересирани Ве покануваме да ни доставите Ваша кратка биографија преку полето "Брза Апликација"!​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Грижа (за деца, за постари лица...) изнесува 16.702 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде