Vrabotuvanje.com - Проектант на метални конструкции - Скопје - STRUCTURA CONCEPT
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Проектант на метални конструкции

Скопје

Рок за пријавување:

ПРОЕКТАНТ на метални конструкции

Application deadline: 23.02.2024
Location: Skopje

1 Услови

 • VI/VII степен на стручно образование - градежна или архитектонска струка;
 • работно искуство - најмалку 1 година работа во конструктивно проектирање, по можност во градежната индустрија ;
 • посебни знаења и вештини - ИТ писменост, употреба на софтвер за дизајн (AutoCAD, TOWER, ARMCAD, по можност BIM софтвер), активно познавање на англискиот јазик;
 • возачка дозвола Б категорија - има потреба од теренска работа и/или патување;
 • темелност, систематичност и аналитичност во работата, внимание на деталите, фокусирање на постигнување резултати, способност за брзо стекнување на нови знаења и вештини, способност за тимска работа и добри комуникациски вештини, посветеност на работата и општеството.

2 Опис на работните места и задачите

 • Изработка на градежни проекти - изработка на статички пресметки, цртежи и спецификации; 
 • Изработка на графичка документација - кофражни и арматурни планови;
 • Координација на проектно-техничката документација со подизведувачите;
 • Следење на објектот за време на изградбата, редовна комуникација и размена на сите потребни информации со членовите на тимот;
 • Познавање на Законот, прописите и техничките прописи за сите видови градби;
 • Примена на релевантни процедури поврзани со системи за квалитет, животна средина и безбедност и здравје при работа, предлагање корективни и превентивни мерки и мерки за подобрување во IMS;
 • Користење на службено возило по потреба;
 • Усогласеност со мерките за БЗР и ППЗ; · работа на професионален развој;
 • Сите други работни задачи од опишаниот делокруг на работа по налог на непосредниот раководител;
 • Тој е одговорен за својата работа пред Одговорниот проектант. 

3 Ние нудиме

 

 • Конкурентна заработка во согласност со искуството и квалификациите;
 • Можноста за професионален развој и унапредување;
 • Работа во динамична средина со учество во различни проекти;
 • Одлични услови за работа.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде