Vrabotuvanje.com - Машинисти на градежни машини - Булдожеристи и Багеристи - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машинисти на градежни машини - Булдожеристи и Багеристи

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО
има потреба од следната работна позиција:

МАШИНИСТИ НА ГРАДЕЖНИ МАШИНИ – БУЛДOЖЕРИСТИ и БАГЕРИСТИ
 

Работни задачи:

 • Работно искуство
 • Врши пренос на градежни материјали
 • Подготвување на машините за започнување на работниот циклус
 • Управување со мала машинерија/опрема, лесни возила, тешки возила и тешка опрема на соодветен и безбеден начин
 • Контролирање и прилагодување на машините
 • Работење на тешка машинерија со соодветна опрема
 • Периодично тестирање на работењето на машините
 • Чистење и одржување на машините и опремата

Професионални знаења и способности:

 • Способност за работа во тим
 • Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност
 • Желба за едукација и надградба
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови

Ви нудиме разновидна и динамична работа, можност за екстерна и интерна едукација, шанса за понатамошно лично усовршување и адекватна заработка во согласност со Вашето искуство и залагање.

Доколку ги исполнувате бараните квалификации потребно е да пратите ваше CV преку полето Брза Апликација или да се јавите на 075/289-790.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде