Vrabotuvanje.com - Стоматолошка сестра - Скопје - Приватна здравствена установа-специјалистичка ординација по ортодонција Д-Р МАРГИТА СМИЛЕВА Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стоматолошка сестра

Скопје

Рок за пријавување:

  • Приватна здравствена установа-специјалистичка ординација по ортодонција Д-Р МАРГИТА СМИЛЕВА Скопје
  • Адреса: 1000 Скопје
  • Веб страна: http://www.dentalclinic.mk

Денталната клиника д-р Маргита Смилева е основана во 2006 година како специјалистичка ординација по ортодонција. Со цел да се задоволат потребите и успешно да се справи со професионалната проблематика, ординацијата комплетно се реконструира во 2017-та година, добива современ изглед и прераснува во поликлиника броејки пет стоматолошки столици, нов и модерен дигитален 3D рентген,  Zeiss микроскоп, скенер како и уште неколку современи стоматолошки апарати и машини што им овозможува на докторите да работат многу потемелно и далеку попрецизно со цел постигнување на врвни резултати од областа на ендодонцијата, протетиката, конзервативната стоматологија и оралната хирургија. Сето ова налага тимот постојано да претрпува пораст, па така денес истиот брои 20 вработени.

Стоматолошката ординација ПЗУ "Др Маргита Смилева" има потреба од:
 

СТОМАТОЛОШКА СЕСТРА

 

Потребни квалификации: 

  • ССС или ВСС
  • Не е потребно претходно работно искуство како стоматолошка сестра или поседување на лиценца

Опис на работа: 

  • Асистирање во стоматолошка ординација
  • Стерилизација на инструменти
  • Прием на пациенти
 
Ние Нудиме:
  • Редовен работен однос
  • Редовни примања
Сите заинтересирани да пратат свое CV со фотографија преку полето Брза Апликација.
​Одбраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

За повеќе информации посетете ја нашата веб страна: https://dentalclinic.mk
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде