Vrabotuvanje.com - Проектант во Сектор Проектирање - Скопје - ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др.ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Проектант во Сектор Проектирање

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др.ДОО Скопје

 
 
Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ ДОО Скопје е компанија лоцирана во Македонија, која испорачува комплетни решенија од областа на геотехниката, хидротехниката, енергетиката, рударството, патната инфраструктура и заштитата на животната средина. Поради зголемен обем на работа Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ ДОО Скопје има потреба од вработување на:
 

Oглас за работна позиција: Проектант во Сектор Проектирање

Минимум потребни квалификации:

 • Образование: ВСС – Дипломиран електротехнички инженер
 • Работно искуство: Со искуство во изработка на проектна документација од областа на Електротехниката, и предност е доколку кандидатот поседува Овластување за изработка проектна документација
 • Возачка дозвола: Предност е доколку кандидатот поседува возачка дозвола
 • Предност е доколку кандидатот има познавање на Англиски јазик
 • Познавање на AutoCAD и МS Officе алатки
 • Способност за тимска работа, комуникациски и аналитички способности, организираност и систематичност во работата
 • Познавање и примена на Законската регулатива во Република Северна Македонија

Опис на работни задачи:

 • Изработка на проектна документација од областа на електротехниката

Вашата биографија и мотивационо писмо, со задолжително наведување на работната позиција за кој се пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите:

 • Преку Брзата Апликација.
 •  По пошта на адреса: ул. Борис Трајковски бр. 111 Скопје, најдоцна до 07.06.2024 година.

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде