Vrabotuvanje.com - Возачи - Доставувачи - Скопје - КОЛИД ФУДС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возачи - Доставувачи

Скопје

Рок за пријавување:

 • КОЛИД ФУДС ДООЕЛ
 • Адреса: ул.6 С.Колешино, 2400 Струмица
 • Веб страна: http://www.kolidfoods.com

 

Водечка компанија од областа на увоз и дистрибуција на производи за широка потрошувачка, застапник на реномирани брендови

 
Има потреба да вработи:
 
ВОЗАЧИ - ДОСТАВУВАЧИ

 

Потребни квалификации:
 • Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
 • Возачка дозвола Б или Ц – категорија
 • Место на живеење Скопје
 
Одговорности и задачи:
 • Достава роба според зададена рута
 • Одговорен за навремена и точна достава на производите до крајната цел
 • Внимателна испорака на производите
 • Одговорен за протокот на документацијата
 • Уредно чување на возилото, грижа за техничката исправност на возилото
 • Се грижи за хигиенската исправност на возилото
 • Извршува сродни работи по налог на претпоставен раководител
 
Личен профил:
 • Комуникативност, организираност и одговорност  
 • Динамични лица, насочени кон остварување резултати     
 • Флексибилност за работа на терен
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа со дадени рокови и работа под притисок
 • Позитивен став и брзина во работењето
 
Ние нудиме:
 • Работно време од понеделник до петок (сабота по потреба)
 • Викенди и државни празници не се работи
 • Редовна исплата на плата и К-15
 • Месечни бонуси
 • Пакет производи за Нова Година, Велигден
 • Воведување во работата со обука

 
Вашата професионална биографија (CV) можете да ги испратите преку полето „Брза Апликација“.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде