Vrabotuvanje.com - Менаџер за развој на бизнисот - Прехрамбен Технолог - Скопје - Друштво за трговија со суровини за пекарници, слаткарници и чоколатерии ПУРАТОС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за развој на бизнисот - Прехрамбен Технолог

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за трговија со суровини за пекарници, слаткарници и чоколатерии ПУРАТОС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: Благоја Стефковски бр.30, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.puratos.com
 
 

Во Puratos, создаваме иновативни решенија за храна за здравјето и благосостојбата на луѓето насекаде. Како глобален лидер во пекарските, слаткарски и чоколадни суровини, ние им помагаме на нашите клиенти да бидат успешни во нивниот бизнис, претворајќи ги технологиите и искуствата од културите на храна ширум светот во нови можности.

Ние сме повеќе од 10.000 вработени во над 70 земји и консолидиран обрт од 2,8 милијарди евра (во 2022 година). Нашата страст за иновации, пионерскиот дух и уникатната култура на Пуратос го поттикнуваат нашиот солиден раст и визија за иднината Ова, заедно со нашата посветеност кон нашата локална заедници, е она што ја прави работата во Пуратос толку магична.

За да го засилиме нашиот тим во Македонија бараме :

Менаџер за развој на бизнисот

Прехрамбен Технолог

(повеќе региони)

 


Потребни компетенции и квалификации:

 • Задолжителна е диплома за Прехрамбен Технолог, и постоечка база на потенцијални купувачи производствени капацитети пекари и слаткари.
 • Потребно е минимум 5 години прогресивно искуство во продажба или производство.
 • Запознаени со производствените процеси во прехранбената индустрија.
 • Интерес за храна и докажана посветеност на општествената одговорност.
 • Високо ниво на аналитичка способност за поттикнување на ефикасноста на продажбата.
 • Одлични интерперсонални вештини и тимски играч.

Специфични задачи и одговорности на работната позиција:

 • Ја креира и имплементира долгорочната стратегија за развој на бизнисот во доделениот регион, и одговара за деловни резултати во регионот.
 • Поддршка за развој на продажба и создавање силни долгорочни партнерства со клиентите во согласност со деловната стратегија на Puratos Global.
 • Одговорност за реализација на планот за продажба продажба во обем, промет и бруто маржа
 • Врши проценка на новите можности за развој на бизнисот во регионот, учествува во креирање и реализација на продажните планови
 • Соработува со останатите деловни единици за да се обезбеди усогласување со клучните приоритети за категориите производи
 • Активно учествува во имплементација на промотивните активности и презентација на производите/суровините во процесот на производство кај купувачите (производствени капацитети пекари, слаткари).

Сите заинтересирани кандидати своте професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.


Апликациите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани, по што изборот ќе се прави по јасни критериуми, по пат на интервјуирање на кандидатите.

Адреса: ул. Благоја Стефковски бр.30, 1000 Скопје
Веб страна: www.puratos.com
Facebook профил: https://www.facebook.com/puratosmacedonia

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде