Vrabotuvanje.com - Дистрибутер на храна за реон Кичево - Кичево - ПЕКАБЕСКО АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер на храна за реон Кичево

Кичево

Рок за пријавување:

 • ПЕКАБЕСКО АД


Производителот на сувомесни производи и трговец на големо со
прехрамбени производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на
своите цели објавува оглас за следнава работна позиција:

ДИСТРИБУТЕР НА ХРАНА ЗА РЕОН Кичево

Работни задачи:

 • Директна продажба,
 • Директна дистрибуција,
 • Директна наплата


Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • Кандидатите потребно е да бидат со место на живеење Кичево или од околината,
 • Средна стручна подготовка,
 • Најмалку 2 години активно работно искуство во областа на продажбата и дистрибуцијата на стока,
 • Возачка дозвола Б категорија,
 • Работа со рачен компјутер и фискална каса,
 • Преговарачки способности, комуникативност,
 • Ориентација кон остварување на продажни резултати.


Работни услови:

 • Работниот однос се склучува на определено време од 3 месеци ( со можност за продолжување ),
 • Нето плата до 30.000,00 ден,
 • Работното време е од понеделник – сабота,
 • Неделното работно време изнесува 40 часа.
   

Напомена:

 • Изборот на кандидатите ќе се изврши во рок од 10 дена по истекот на рокот за пријавување,
 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги задоволуваат критериумите,
 • Испратете го вашето CV ( молба ) преку полето Брза Апликација,
 • Апликациите да се достават заклучно со 20.06.2024 година.

Пекабеско АД

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде