Vrabotuvanje.com - Финансиски аналитичар - Скопје - ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Финансиски аналитичар

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје


Наш реномиран клиент, компанија која активно учествува во креирањето на пазарот на комерцијални недвижности, работејќи на значајни проекти го проширува својот тим со позицијата:

ФИНАНСИСКИ АНАЛИТИЧАР

 

ОДГОВОРНОСТИ И ДОЛЖНОСТИ:

 • Креирање на финансиски модели базирани на стандардни шаблони
 • Изготовка на сензитивни и/или различни сценарија анализи
 • Градење DCF модели
 • Учество во инвестициски анализи, подготовка на соодветни пресметки
 • Анализа, сортирање и обработка на информации од доменот на истражување на пазарот на недвижности
 • Обезбедување финансиско аналитичка поддршка за клучните коoрпоративни проекти и иницијативи
 • Присуство и активно придонесување на корпоративните состаноци, внатрешни или со клиенти
 • Поддршка во креирање и одржување на односи со инвеститорите

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ

 • Познавање на моделирање податоци, статистика, оптимизација
 •  Да има искуство со работа на проектно финасирање, проценки или студии за исплатливост на вложувања
 • Високо ниво на познавање на македонски и англиски јазик (писмен и говорен)
 • Одлично познавање на работа со компјутери и MS Office пакет програми (Word, Excel, Outlook, PowerPoint)
 • Напредно познавање на MS Excel (Табели, табели, графикони)
 • Валидна возачка дозвола

ПРОФИЛ НА ЛИЧНОСТА

 • Аналитичка и одговорна личност
 • Способност за запазување на рокови и реализација на поставените обврски
 • Способност да работи самостојно, но и во тим
 • Да биде личност од доверба
 • Точност, темелност, енергичност и позитивен став
 • Одлични вербални и писмени комуникациски вештини

​Можност за напредок во кариерата - позицијата финансиски аналитичар може да се развие во многу насоки поради тоа што моделирањето е суштината на повеќето улоги во консултантските услуги за комерцијален недвижен имот.

Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги на rabota@esi.mk и наведете ја позицијата за која аплицирате.

ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Банкарство изнесува 34.278 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде