Vrabotuvanje.com - Возач со Б категорија - Скопје - БАКО НУТС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач со Б категорија

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАКО НУТС
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Возач со Б категорија

 

 
Задачи: 
 • Управување со моторно товарно возило со уредна документација
 • Одржување на хигиената и исправностa на возилото
 • Следење на сообраќајни правила и сигнали
 • Почитување на сообраќајната етика
Познавања: 
 • Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство ќе се смета како предност
 • Техничко-механичко познавање на возилото
Потребно: 
 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Одговорност, лојалност и ориентираност кон цели
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа под притисок
 • Комуникативност
 • Возачка дозвола – Б категорија

 

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Возачи со Ц категорија". Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде