Vrabotuvanje.com - Возач со Б категорија - Скопје и Куманово - Скопје, Куманово - ФРИКОМ БЕОГРАД ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач со Б категорија - Скопје и Куманово

Скопје, Куманово

Рок за пријавување:

 • ФРИКОМ БЕОГРАД ДООЕЛ

Nomad Foods е европска водечка компанија за замрзната храна и една од најголемите во светот. Портфолиото на одличните брендови на компанијата кое ги вклучува Birds Eye, Findus, Iglo а од неодамна и Ledo и Frikom со генерации им служи на локалните европски пазари и се залага за храна која е со одличен вкус и висок квалитет.

Како дел од семејството Nomad Foods, компанијата Фриком Београд Дооел, објавува оглас за вработување за следната позиција:

ВОЗАЧ со Б категорија

Реон: Скопје и Куманово

Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование
 • Пожелно претходно работно искуство во дистрибуција
 • Возачка дозвола Б – категорија
 • Кандидатите треба да се со место на живеење во Скопје или Куманово

Одговорности и задачи:

 • Навремена дистрибуција на производите
 • Реализација на наплата на доставени фактури
 • Развивање и одржување на односите со коминтентите
 • Транспорт на производите на цела територија на РСМ по однапред зададени дневни рути

Очекувани вештини и способности:

 • Динамични лица, насочени кон остварување резулатите
 • Организирани и мотивирани личности
 • Способност за работа под притисок и со кратки рокови
 • Флексибилност за работа на терен

Вашата професионална биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака на апликацијата за оглас за “Возач – Б категорија”.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани. Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде