Vrabotuvanje.com - Архитект Проектант - Скопје - ЕЛЕНА ЛУКА ХОУМ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Архитект Проектант

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕНА ЛУКА ХОУМ

Оглас за вработување на Дипломиран Инженер Архитект

Потребни квалификации:

 • ВСС – Дипломиран инженер архитект
 • Минимум 3 години работно искуство
 • Овластување Б за изработка на проектна документација од архитектура
 • Познавање на работа со компјутер (AutoCAD, ArchiCad, MS Office, MS Project)
 • Познавање на законската и подзаконската регулатива од областа на градежништвото
 • Познавање на англиски јазик

Главни обврски:

 • Раководење, обезбедување, изработка и координирање на проекти и усогласување, контрола и синхронизација на сите фази на проектирање;
 • Изработка на идејни решенија за станбени и деловни објекти;
 • Изработка на 3Д прикази и предмери;
 • Дефинирање на потребниот буџет и временските рокови за проектот;
 • Познавање на оперативни практики на градежништвото, следење и проучување на стандардите и нивните промени;
 • Оперативни и административни обврски поврзани со тековното работење;
 • Следење на светските трендови во архитектурата

Потребни вештини:

 • Одлични организациони и аналитички вештини;
 • Одлично познавање на оперативни практики на градење;
 • Способност за индивидуална и тимска работа во динамична работна атмосфера;
 • Транспарентна комуникација со колегите и со сите засегнати страни во компанијата;
 • Предлагање и иницирање нови идеи и активност;
 • Позитивно и ефективно прилагодување на промените на околностите;
 • Подготвеност за работа во дадени рокови;
 • Професионален однос кон работата;
 • Посветеност, темелност, лојалност и одговорност.

Компанијата нуди:

 • Работа во компанија со изграден имиџ во градежништвото
 • Стабилност и можност за личен развој
 • Градење успешна кариера
 • Можност за надградба на професионален план
 • Одлични услови за работа
 • Плата по договор

Позицијата подразбира работа секој работен ден од 08:00 до 16:00 часот.

Доколку ги исполнувате горенаведените услови, Вашата молба заедно со Вашата Персонална биографија доставете ја на E-mail: contact@elenalukahome.com

Сите пристигнати Биографии ќе се третираат со максимална доверливост и во согласност со Законот за заштита на лични податоци.

За дополнителни информации кандидатите можат да ја контактираат службата за Човечки ресурси на моб. 070/406-600

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Архитектура изнесува 25.340 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде