Vrabotuvanje.com - Технолог во производство - Охрид - ПАРКЛЕНД ГРОУП ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технолог во производство

Охрид

Рок за пријавување:

 • ПАРКЛЕНД ГРОУП ДООЕЛ

MAGIC е бренд кој носи иновации во светот на грицки и јаткасти плодови на нашиот пазар и во регионот. MAGIC брендот создаден 1989 година во Охрид. Фабриката Меџик МГ, се простира на површина од 2.400 м2, со имплементирани ХАЦЦП и ИСО стандарди и е производител и преработувач на сите видови јатки, зрнести плодови, семиња, сушени овошја, зачини и житни плодови. Брендот MAGIC е дел од стратешкиот развој на Гемак Траде, дел од моќната MALIQI GROUP и претставува еден од поважните столбови за развивање на асортиманот на групацијата.

MAGIC e во потрага по нов колега, на работната позиција:

ТЕХНОЛОГ ВО ПРОИЗВОДСТВО

Работни задачи и обврски: 

 • Ги огранизара работниците и прави план за работа
 • Одговорен е за квалитетот и квантитетот на производството
 • Развивање на контролата и квалитетот на производите и процесите
 • Развој на нови производи
 • Требува суровини и амбалажа за дневно производство
 • Редовно евидентира присутни и отсутни работници и исполнување на норми; застој на машини и причини за истите
 • Одговара за дисциплина во работатата и користење на работното време
 • Води евиденција за производство и следливост на производот
 • Запознаен e со принципите на HACCP и останати стандарди како и обврските од ЗБЗР и истите ги спроведува (контролира) и ги применува во работењето


Потребни квалификации:

 • ВСС Технолошки науки
 • Работно искуство предност
 • Предност ќе имаат кандидатите со место на живеење во Охрид
 ​

Заинтересираните кандидати може да се пријават на огласот преку копчето Брза Апликација, за повеќе информации јавете се на 071388969 ​

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде