Vrabotuvanje.com - Current Product Technician (m/f/d) - Скопје - АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Current Product Technician (m/f/d)

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

 


Current Product Technician (m/f/d)

Position Summary

As a Current Product Technician, you will play a key role for verification on all product functions according CSR (Customer specific requirements).

To us nothing is impossible, you will have autonomy to explore your curiosity, having fun and celebrating success along the way.
The vacancy is to be positioned in Skopje - Macedonia, and will report to the Manufacturing Engineering Manager.

Your Role:

 • Support for removal defects from production
 • Make analyses on red defects from SMT (Surface mount technology) and ASSY line
 • Ensure compliance with Customer requirements and ISO Audits
 • Make verification on all product functions according CSR (Customer specific requirements)
 • Through partnerships with the production personnel, you will ensure the required technical support for all critical process and product issue resolution as well as technical direction to the engineer is available for all product builds and process operations

Your Background

 • Bachelor degree, Engineering or technical studies
 • 1 year of experience in automotive industry
 • Knowledge of Electronics Manufacturing products and processes
 • Solid knowledge of customer specific requirements
 • Problem solving abilities
 • Good knowledge of MS Office
 • Fluent English

Aptiv Rewards & Advantages

 • Learning, professional growth and development in a world recognized international environment
 • Access to internal & external training, coaching & certifications
 • Recognition for innovation and excellence
 • Opportunities to give back to the community
 • Meaningful work that makes a difference in the world
 • Organized transport and food
 • Social activities and programs
 • Working hours: 1st 2nd 3rd shifts

Ве молиме да се пријавите со поднесување на Ваша биографија (CV) на е-маил: Rabota@aptiv.com
Во предмет на меилот наведете ја позицијата за која аплицирате.
Рок за аплицирање за оваа позиција е до 18.07.2024.
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервју

Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.
Со испраќањето на Вашата кратка биографија, Согласни сте Вашите лични податоци да бидат обработени за потребите на регрутација и селекција од страна на Аптив Македонија и истите да бидат зачувани во дата базата на Аптив.
*Напомена: Кандидатите можат во секое време да ја повлечат согласноста за обработка на нивната кратка биографија преку испраќање на известување на електронската пошта:
Rabota@aptiv.com

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде