Vrabotuvanje.com - Фармацевтски техничар - Скопје - Пзу Виола Аптеки
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Фармацевтски техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • Пзу Виола Аптеки
Miniso

"Виола" Аптеки се современа компанија чиј примарен фокус на работа е здравствената заштита на граѓаните, преку постојано следење и имплементација на новитетите за превенција и лекување на човековиот организам.

Од своето основање во 1992 година, компанијата бележи континуиран развој. Визијата да понудиме комплетна услуга на граѓаните, ја реализиравме со функционирањето на двете компании: "Виола" Аптеки и Веледрогерија Виола Трејд.

Во Виола секогаш ќе наидете на професионализам и квалитетна услуга од страна на нашиот тим на фармацевти и доктори.

Ние никогаш не отстапуваме од нашите принципи на работење: снабденост со лекови во секое време, секогаш блиску до нашите потрошувачи, висока професионалност, стручност и експедитивност при услугата, тимска работа, секогаш отворени за нови идеи и знаења.

Повелете, ние сме тука да Ви помогнеме да живеете поздраво и поквалитетно!

Во моментов имаме потреба од проширување на својот тим, на позиција:

ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР
 

Потребни квалификации:

 • ССС медицинско училиште – отсек фармацевтски техничар (со уверение за положен стручен испит)
 • Претходно работно искуство во аптека или веледрогерија ќе се смета за предност
 • Работа со компјутери

Посакувани карактеристики:

 • Способност за брзо учење
 • Развиени комуникациски вештини
 • Стручност и елоквентност
 • Динамичност и креативност
 • Организираност, самоиницијативност
 • Колегијалност и тимски дух

Што нудиме:

 • Конкурентна плата, согласно вашето искуство и знаење
 • Можност за напредување и надградување

 

Доколку сакате да станете дел од тимот на врвни професионалци, Ве покануваме да аплицирате.

Вашата Професионална Биографија (CV со задолжителна фотографија), доставете ја преку полето Брза Апликација со назнака на апликацијата „За оглас – Фармацевтски техничар“.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде