Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт - Скопје - Panterfax
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт

Скопје

Рок за пријавување:

За Пантер Факс ДООЕЛ:

Фирмата Пантерфакс работи со фармацевтски препарати уште од 2008 година. Регистрирана е како веледрогерија која работи со препарати Power Diem. До денешен ден претензира да работи со препарати кои се ретки на пазарот, со функција за тешко излечливи болести, како на пример препаратот Ендонорм кој ја пушта тироидната жлезда во нормална функција или поленовиот чај (кинеска традиција 140 години) кој многу добро делува на воспалена простата и зголемениот ПСА. ТИГ 10 кој делува на тешко изразени болести како карцином, слаб имунитет. Работиме и со препаратите глуко каре кои се користат на луѓето со дијабетес. 

Компанијата Пантерфарм во моментот работи на еден стар препарат од азиска земја кој извонредно делува кај карцином на простата, јајници и дојки кај жените. Истиот е веќе регистриран во Америка и многу други земји во светот каде што има одлични резултати.


Компанијата брои 7 вработени а еден дел од компанијата работи на медицински помагала и опрема со која ги задоволува потребите на купувачите и активно излегува на тендери во Р. Македонија.

Во моментот фармацевтот ќе работи заедно со директорот на регистрација на нови иновативни препарати, кои исто така имаат светска репутација во лечењето на разни болести.

ДИПЛОМИРАН ФАРМАЦЕВТ

Потребни квалификации:

 • Високо образование - Дипломиран Фармацевт;
 • Положен државен испит;
 • Со или без лиценца;
 • Со или без работно искуство;
 • Познавање на MS Office;
 • Познавање на Англиски јазик.

Посакувани способности и вештини:

 • Склоност кон природна медицина;
 • Пристапност кон промоција на производите;
 • Способност да биде дел од функцијата на самата веледрогерија и новите препарати;
 • Анализа за готови производи за ставање во употреба;
 • Изготвување на понуди;
 • Работа во аптека;
 • Развиени комуникациски вештини;
 • Стручност и елоквентност;
 • Одговорност и организираност;
 • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе;
 • Професионален и љубезен однос.

Доколку сте заинтересирани, испратете ја Вашата биографија (CV) преку полето ​"Брза Апликација".

За повеќе информации, посетете ја нашата веб страна http://panterfarm.mk/

Ние веруваме во природната медицина, бидејќи ништо не е совршено како природата!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде