Vrabotuvanje.com - Специјалист за продажба на канцелариски мебел - Скопје - СПС ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за продажба на канцелариски мебел

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПС ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ
 • Адреса: Анкарска 33, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.sps.mk


СПС ИНЖЕНЕРИНГ е компанија посветена на инженеринг и имплементација на доверливи системи и светски докажани практики во областа на континуирано снабдување со електрична енергија и мрежна инфраструктура. Компанијата е предводена од одличен тим со големо искуство, посветени да обезбедат трајни решенија и задоволување на најстрогите критериуми во одредени сектори. Компанијата има потреба од проширување на својот тим со цел за постигнување унапредување на своите сервиси. Компанијата има потреба од вработување на професионално лице за: 

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ПРОДАЖБА НА КАНЦЕЛАРИСКИ МЕБЕЛ

Работно време:

 

 • Работниот однос е на определено време со можност за продолжување на истиот на неопределено време.
 • Дневно работно време: од 07:30 до 15:30 часот
 • Неделно работно време: Понеделник – Петок 

Работни задачи:

 

 • Водење, унапредување и промоција на продажбата на КАНЦЕЛАРИСКА МЕБЕЛ,
 • Комуникација со постоечки и потенцијални корисници со цел презентација, промоција и продажба на услугите на компанијата;
 • Реализација на деловни состаноци и презентации;
 • Подготовка на понуди за корисниците, според нивните моментални потреби;
 • Повремена работа на терен
 • Воспоставување, градење и оддржување на силни врски со корисниците;
 • Вмрежување со постојните клиенти како и одржување врски со клиентите преку обезбедување на поддршка, информации и насоки, истражување и препорака на нови можности;
 • Промовирање на услуги на компанијата, преку директна комуникација со корисници и преку присуство на настани, како и следење на нивното задоволство;

Потребни квалификации и способности: 

 

 • Познавања од областа
 • Пожелно е познавање на некој од софтверските пакети за изработка на технички решенија 3Ds-Max, AutoCad или слични
 • Напредни продажни, преговарачки и комуникациски вештини;
 • Најмалку 3 години работно искуство во продажба во иста или слична индустрија;
 • Одлично познавање на сите апликации на Microsoft Office пакетот;
 • Познавање на англиски јазик (пишан и говорен);
 • Возачка дозвола Б категорија 

Ние нудиме: 

 

 • Одлична работна средина
 • Плата (годишно зголемување согласно процент на работно место) + бонуси

 

Вашето CV,  доставете го преку полето Брза Апликација со назнака на работното место “СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ПРОДАЖБА НА КАНЦЕЛАРИСКИ МЕБЕЛ“.
За подетални информации јавете се на ( 02 ) 520 4155.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде