Vrabotuvanje.com - Медицински сестри во Скопје - Скопје - АРИЈА Бутел-Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицински сестри во Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • АРИЈА Бутел-Скопје

 

Дом за стари лица – Арија, како нова приватна установа за вон семејна социјална заштита на стари лица, има потреба од проширување на својот тим професионалци во областа на социјалната заштита и згрижување на лица и објавува оглас за вработување на Медицинска сестра и Неготавелка во Скопје.

Потребни ни се кандидати на возраст од 25 до 55 години со висока или средна стручна спрема, со или без искуство во областа на социјалната заштита.


медицинскИ сестрИ

Локација: Скопје

Краток опис на работните задачи и одговорности:

 • Грижа за имиџот на компанијата
 • Примена на стандардите за работа
 • Градење и негување добри односи со пациентите
 • Ориентираност кон препознавање на потребите на пациентите, корисниците на нега и нивните семејства
 • Водење попис на аптека, лекови и медицински терапии
 • Евиденција на документи 
 • Нега, грижа и посветеност кон пациените и нивната здравствена состојба
 • Одржување на основна хигиена во просториите на домот

Вие добивате:​

 • Пријателска и мотивирачка средина каде што вредностите и резултатите се на прво ниво.
 • Можност за работа со професионален тим во областа на нега и социјална заштита на стари лица.
 • Договор на определено време со можност за продолжување на неопределно време. 
 • Почетна нето плата од 33.000 до 40.000 денари

 

Потребни квалификации:​

 • Развиени комуникациски вештини и подготвеност за тимска работа
 • Желба за понатамошно учење и развој
 • Совесност, одговорност и самомотивираност
 • Флексибилност и способност за адаптација
 • Самоиницијативност
 • Трпеливост
 • Способност за работа под притисок
 • Завршено средно или високо образование во областа на медицината/лиценца за работа 
 • Општо познавање на MC Office програмите и интернет

Потребна документација:

 • CV (персонална биографија)
 • Пријавено образование во агенција за вработување
 • Завршена средна медицинска школа/медицински факултет
 

Предност ќе имаат апликанти со работно искуство во Дом за стари лица, медицински установи и болници. 

Селекција на пријавените кандидати ќе се изврши во просториите на домот за стари лица – Арија. 

Ве покануваме доколку имате интере и соодвествувате со опишаниот профил за позицијата  и ги исполнувате сите горенаведени точки испратете Ваша апликација со професионална биографија најдоцна до 19.07.2023 година преку полето Брза Апликација.
 

Контакт телефон: 071/225 – 432; 078/244-306; 071/332 -315

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде