Vrabotuvanje.com - Медицинско лабораториски техничар - теренец - Скопје - ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинско лабораториски техничар - теренец

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА

ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА, објавува оглас за работната позиција:

МЕДИЦИНСКО ЛАБОРАТОРИСКИ ТЕХНИЧАР - ТЕРЕНЕЦ

 

Главни одговорности:

 • Идентификување на пациентот согласно Извештајот од извршената наплата и Упатот за изработка на анализи,
 • Подготовка на пациент пред земање на примерок,
 • Соодветно идентификување и нумерирање на примерокот со бар код од лабораториски систем,
 • Работа на терен-Земање примерок за анализа од возрасен пациент и/или пациент дете,
 • Соодветно транспортирање на земениот примерок до лабораторијата која треба да ја изврши анализата.

Потребни способности и вештини:

 • Возачка дозвола Б категорија – задолжително,
 • Познавање на англиски јазик (пишан и говорен),
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа,
 • Познавање на административна работа во областа ќе се смета за предност.

Потребни квалификации:

 • Завршено средно медицинско училиште –лаборантски техничар,
 • Положен стручен испит,
 • Лиценца за работа,
 • Задолжително претходно работно искуство - минимум 1 година.

Ние ви нудиме:

 • Пријатна работна атмосфера,
 • Можност за професионален напредок,
 • Конкурентни месечни примања со надоместоци и бонуси,
 • Бенефиции за лојални вработени.

Доколку имате интерес за овааа работна позиција испратете ја Вашата апликација на hr@biotek.com.mk

**Ги замолуваме само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови да аплицираат на огласот.

**Со поднесување на оваа апликација сте согласни да бидете дел од Базата на потенцијални кандидати и за идните новоотворени работни позиции во текот на годината. Доколку сакате Вашата Професионална биографија CV да биде избришана од системот по истек на овој Оглас за вработување, Ве молиме да поднесете барање за бришење на горенаведената е- маил адреса

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде