Vrabotuvanje.com - Градежен техничар (Diamond mall) - Скопје - ЛИМАК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен техничар (Diamond mall)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИМАК ДОО

Do you want to be part of the Diamond Team?

We offer the opportunity to be part of the team of Limak Doo Skopje, the Mixed-use complex Project, where you will be able to realise your vision, creativity and to apply your professional knowledge.

Градежен техничар (Diamond mall)

Одговорности:

 • Асистирање во планирање и извршување на градежни и одржувачки проекти во трговскиот центар.
 • Спроведување на контроли и проценки на локацијата за идентификација на потребите за одржување.
 • Ракување и одржување на градежна и одржувачка опрема и алати.
 • Читање и толкување на технички цртежи и шеми.
 • Обезбедување усогласеност со безбедносните регулативи и стандарди за квалитет.
 • Спроведување тестирање на материјали и контрола на квалитет.
 • Изведување ѕидарски и тишларски работи, вклучувајќи градење и поправка на ѕидови, керамика,инсталација и поправка на дрвени конструкции и завршни работи.
 • Асистирање при решавање на градежни проблеми.
 • Водење прецизни записи за извршената работа и употребените материјали.
 • Соработка со техничкиот тим.

Квалификации:

 • Завршено техничко средно образование или сертификација во градежништво или слична област е предност.
 • Докажано искуство како градежен техничар или слична позиција.
 • Вештина во користење на градежна опрема и алати.
 • Силно разбирање на градежни методи, материјали и регулативи.
 • Способност за читање и толкување на техничка документација и цртежи.
 • Искуство во ѕидарски и тисларски работи.
 • Одлични вештини за решавање на проблеми и внимание на детали.
 • Силни комуникациски и тимски вештини.
 • Физичка издржливост и способност за работа во различни временски услови.

Компанијата овозможува:

 • Конкурентна плата
 • Додаток на плата за топол оброк
 • Годишен одмор во интервал од 21 ден
 • Платен минат труд
 • Можности за иден развој и напредок
 • Ваучери за пазарење

 

Доколку го привлековме вашето внимание Ве молиме да ни испратите Ваша кратка биографија на полето брза апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде