Vrabotuvanje.com - Градежен инженер - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен инженер

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО Куманово
има потреба од следната работна позиција:

ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР

 

Напомена: Огласот се однесува за реон Куманово.

Опис на работно место:

 • Подготвување на техничка документација
 • Читање на проекти, изведбени детали, нивно толкување и давање на забелешки
 • Проектирање на разни видови проекти и технички детали
 • Изготвување на динамички плановии разни видови анализи.
 • Теренско - директно раководење со работниците
 • Синхронизација на сите фази на изведба
 • Следење на развој на проектот во сите развојни фази до финална изведба
 • Врши оценка на напредокот и подготвување на детални извештаи до раководителот, управителот и инвеститорот
 • Ги спроведува процедурите за квалитет при работа и дава предлози за нивно подобрување

Задолжителни квалификации:

 • Високо образование -Градежен факултет– Конструктивна насока со 240 или 300 ЕКТС
 • Познавање на англиски јазик
 • Работа со компјутери и задолжително познавње на MS Office
 • Поседување возачка дозвола Б категорија
 • Не е задолжитлно претходно работно искуство

Посакувани квалитети:

 • Желба за работа во динамична средина
 • Одлични организаторски способности, како и способности за менаџирање
 • Флексибилност и адаптибилност на работното место
 • Тимска работа
 • Мотивираност и иницијативност

Нудиме:

 • Работа во голема компанија и можости за кариерен развој
 • Динамична организациска култура во која се негува иницијативност, ангажман и тимски дух
 • Редовни месечни примања
 • Организиран превоз од компанијата до и од работно место
 • Други бенефиции согласно политиките на компанијата

Доколку ги исполнувате бараните квалификации потребно е да пратите ваше CV преку полето Брза Апликација или да се јавите на 075/289-790.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде