Vrabotuvanje.com - Малиот Македон од Тетово е вистински генијалец: Игра шах, наизуст ја знае старословенската азбука, а сега повторно се закити со златен медал на натпревар по математика
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Малиот Македон од Тетово е вистински генијалец: Игра шах, наизуст ја знае старословенската азбука, а сега повторно се закити со златен медал на натпревар по математика

Актуелно

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде